Dit jaar ben ik met mijn moeder voor de vierde keer tijdens Pasen in Parijs. We ontdekken wederom nieuwe plekken, zoals Père-Lachaise en veel mooie parken.
Pasen in Parijs
Ik vier dit jaar voor de vierde keer Pasen in Parijs. Tijdens de eerste twee dagen van onze stedentrip in Parijs, bezochten we vooral wijken en plekken die we al kenden van vorige bezoeken. Nu bezoeken we verschillende plekken die we nog niet kennen: Canal Saint-Martin, Parc des Buttes-Chaumont, begraafplaats Père-Lachaise en Parc de Belleville. Stuk voor stuk prachtige plekken om eens te zien!
Canal Saint-Martin
We nemen de metro naar station Stalingrad, vlakbij bij Canal Saint-Martin. Je merkt meteen dat je in een ander deel van Parijs bent, er is amper een toerist te bekennen. Canal Saint-Martin is een breed kanaal van vier kilometer lang en hier zijn veel leuke restaurants en mooie pleintjes te vinden. Dit is ook een populaire plek om te hardlopen, en we zien veel Parijzenaars die dit dan ook doen.
Parc des Buttes-Chaumont
Na een korte wandeling komen we aan bij Parc des Buttes-Chaumont en dit is wat mij betreft een van de mooiste parken in Parijs! Het heeft veel hoogteverschillen en daardoor zijn er ook diverse mooie uitzichtpunten. Vanaf een aantal plekken kun je zelfs de Sacre Coeur bewonderen!
Het meest opvallende in het park is de grote steile rots met de kleine tempel op de top. Helaas is deze niet bereikbaar, maar dat maakt de rest van het park wel goed. Het is echt een prachtige plek om even rond te lopen.
Cimetière du Père-Lachaise
Een bezoek aan Cimetière du Père-Lachaise staat al jaren op ons lijstje om te bezoeken tijdens een stedentrip in Parijs. We zijn er alleen tot nu toe nooit geweest omdat het nogal uit de richting lag van de andere dingen die we wilden zien.
Tijdens deze citytrip bezoeken we deze beroemde begraafplaats wel en daar zijn we blij om. Het is absoluut de moeite waard! De rust, de prachtige paden, het uitzicht op de stad en heel veel bijzondere monumenten, zeker een aanrader.
Parc de Belleville
Onze laatste stop van de vandaag is Parc de Belleville, één van de nieuwste parken in Parijs. In mijn reisgids staat dat je vanaf hier een beter uitzicht hebt op de stad dan vanaf de Eiffeltoren. Nou heb ik de Eiffeltoren nooit beklommen, dus vergelijken is wat lastig. Maar het uitzicht vanaf Parc de Belleville is zeker de moeite waard! Je hebt echt het idee dat Parijs aan je voeten ligt.
We vluchten hierna snel terug naar het hotel, want het begint te stortregenen. We zijn ook wat moe na al die mooie indrukken en de gelopen kilometers, dus doen ‘s avonds lekker rustig aan. We eten in een Frans restaurant vlakbij het hotel (één van de weinige restaurants die open was, vrijwel alles is dicht op zondag) en drinken daarna nog een glaasje wijn op onze hotelkamer. Lekker even ontspannen.
Montmartre
Het is alweer onze laatste ochtend in Parijs en we bezoeken nog een keer onze favoriete plek: Montmartre. We beklimmen de trappen naar de Sacre Coeur en dwalen lekker door de straatjes. De schilders op Place du Tertre zijn flink aan het werk en dat is altijd leuk om te zien. We eten nog een heerlijke crêpe en genieten van het uitzicht op de stad.
Daarna is het tijd om onze spullen te pakken en weer in de Thalys naar Nederland te stappen. Dit was wederom weer een heerlijk weekend in Parijs en ik ben er ook nog lang niet uitgekeken. I’ll be back!
Tijdens mijn stedentrip in Parijs gebruikte ik deze reisgidsen:
Capitool Reisgidsen Top 10 – Parijs
We sliepen in Hôtel Diva Opera, een fijn hotel in het negende arrondissement. Vanaf ons hotel konden we veel mooie bezienswaardigheden in Parijs te voet bereiken.
Meer reisverslagen lezen?
Ik maakte in 2016 veel toffe reizen. Je kunt ook deze reisverslagen lezen:
- Weekendje Zandvoort en Haarlem (met mijn zusje)
- Dagtrip naar Antwerpen (met mijn jongste broertje)
- Mei: Citytrip Gent & Brugge (solotrip)
- Juni: Glastonbury Festival (met een groep vrienden)
- Juli: Roadtrip in het zuidwesten van Amerika (met Jess)
- September: All inclusive in Turkije (met Henri)
- November: Citytrip Boedapest (met Janneke)
- December: Citytrip Praag (solotrip)
Leuk om ook eens niet de geijkte toeristische plekken te zien! Ik wil ook zeker nog eens terug naar Parijs voor juist deze plekken. Montmarte blijft natuurlijk altijd leuk om te zien, zo levendig daar.
Ja, het is zeker leuk om eens wat nieuwe plekken te ontdekken waar je niet zoveel medetoeristen ziet.
Goedemiddag,
Je zegt dat je met Pasen nu al vaker in Parijs bent geweest.
We willen dit jaar ook gaan met Pasen, maar ik vroeg me af of er winkels open zijn op zaterdag, zondag en maandag? En is Lafayette open?
Ik las dat je op zondag niet veel mogelijkheden hebt om te eten? Wat is niet veel mogelijkheden? Is er wel een restaurant voor 3 personen te vinden? Ik hoor het graag.
Met vriendelijke groet,
Yvonne
Ik kan me niet herinneren dat we hebben moeten zoeken naar winkels of restaurants met Pasen, volgens mij is alles (of in ieder geval het meeste) gewoon open :) Veel plezier alvast!