Heb je 3 weken de tijd om het prachtige West-Canada te ontdekken? Check dan deze route voor een rondreis West-Canada vol hoogtepunten!
Over West-Canada
Ben je op zoek naar een vakantie vol avontuur en indrukwekkende natuur? Dan is een rondreis door West-Canada precies wat je zoekt! In drie weken tijd kun je de vele hoogtepunten van deze prachtige regio ontdekken, van bruisende steden en schilderachtige dorpjes tot adembenemende nationale parken.
Ik maakte deze roadtrip in de lente en de zomer van 2024 en ik was elke dag weer onder de indruk van de ongelooflijke natuurpracht. In deze blogpost neem ik je mee en deel ik mijn route voor een onvergetelijke reis door West-Canada.
Route rondreis West-Canada 3 weken
Ben je er klaar voor? Dit is – wat mij betreft – de perfecte route voor een (eerste) rondreis West-Canada van drie weken.
Dag 1: Aankomst in Vancouver
We starten deze geweldige reis in de fijne stad Vancouver. Je kunt hier vanaf Amsterdam rechtstreeks heenvliegen met KLM, maar er zijn ook veel opties met overstap in bijvoorbeeld een andere Canadese stad of Amerikaanse steden als Seattle en San Francisco.
In de meeste gevallen zal je in de middag of avond aankomen. Om de jetlag nog geen kans te geven, is het handig om meteen je huurauto op te halen en alvast een stukje richting het oosten te rijden, bijvoorbeeld naar Surrey of Langley. Het is hier ook wat minder druk dan in Vancouver en dat is fijn om er even in te komen.
- Hoteltip: Best Western Plus Langley Inn (3⭐) – Fijn hotel op een handige locatie. Vanuit hier kun je ook gemakkelijk wat boodschappen doen voor de komende dagen van je reis, ook zijn er genoeg restaurants in de buurt.
Dag 2: Rit naar Kamloops
- Reistijd: 3 uur en 20 minuten
- Afstand: 315 kilometer
De volgende dag zet je koers naar Kamloops, een stad aan de Thompson River. Onderweg geniet je van de prachtige landschappen van het Fraser Valley. Stop onderweg even in Bridalveil Falls waar je een mooie waterval kunt bewonderen en lekker kunt picknicken. Daarnaast is ook het stadje Hope een leuke plek om even doorheen te slenteren.
Kamloops is waarschijnlijk de grootste stad die je in de komende weken zult bezoeken. Het is dan ook een goede plek om even te gaan winkelen als je nog iets nodigt hebt voor de reis. Daarnaast kun je hier ook lekker de natuur induiken, door bijvoorbeeld te gaan wandelen in Paul Lake Provincial Park.
- Hoteltip: Delta Hotels by Marriott Kamloops (4⭐) – Een van de best beoordeelde hotels in de stad, op een handige locatie in het centrum.
- Camping: Paul Lake campground – Een primitieve camping (alleen pit toilets), maar fijne ruime plaatsen in het bos. Via een bospaadje kun je naar het meer wandelen.
Dag 3: Rit naar Revelstoke
- Reistijd: 2 uur en 30 minuten
- Afstand: 215 kilometer
Dan gaat de reis verder naar Revelstoke, voor een bezoek aan je eerste nationale park van deze reis. Onderweg kun je nog het historische stadje Salmon Arm nog even bezoeken en stoppen bij The Last Spike, een historisch monument.
Maar het hoogtepunt van de dag is ongetwijfeld je bezoek aan Revelstoke National Park. Hier kun je genieten van prachtige uitzichten, mooie wandelroutes en misschien spot je zelfs wel je eerste beer van de reis.
Tip! Koop bij de ingang van Revelstoke National Park meteen een Discovery Pass. Deze jaarpas is voordeliger dan losse tickets voor de parken, vooral omdat je er deze reis meerdere bezoekt.
Als je nog tijd over hebt, dan is het stadje Revelstoke zelf ook leuk om even te bekijken. Je vindt hier een aantal mooie historische gebouwen, leuke boetiekjes en gezellige restaurants en cafés.
- Hoteltip: Courthouse Inn Revelstoke – Een van de mooiste accommodaties in het gezellige stadje. Het is een ruim huis met een mooie tuin en er is ruimte om o.a. skispullen en fietsen neer te zetten.
- Camping: Snowforest Campground in Revelstoke National Park. Helaas is deze al enige tijd gesloten voor tentkampeerders in verband met beren. Daarom kampeerde ik zelf op de Lamplighter Campground in het stadje. De kampeerplaatsen zijn klein, maar de camping heeft wel erg mooi sanitair.
Dag 4: Via Glacier National Park naar Golden
- Reistijd: 1 uur en 50 minuten
- Afstand: 150 kilometer
Bereid je voor op veel stops vandaag, want je rijdt dwars door Glacier National Park. Hoe verder je naar het oosten rijdt, hoe meer besneeuwde bergtoppen je ziet. Dit zijn een aantal mooie plekken om te stoppen onderweg:
- Hemlock Grove Boardwalk: korte wandeling over een vlonderpad door een bijzonder bos.
- Loop Brook Trail Head: mooie wandelroute langs de restanten van een oude spoorbrug.
- Voor de langere en zwaardere wandelingen van het park (o.a. de Glacier Crest Trail), kun je parkeren bij Illecillewaet Campground.
- Rogers Pass Memorial Park: het hoogste punt van de weg met informatieborden en picknickbanken.
- Rogers Pass Discovery Centre: hier kun je informatie krijgen over het park. Het is tevens het startpunt van de Balu Pass Trail
Let op: Golden ligt in een andere tijdzone. Hierdoor is je dag 1 uur korter.
Aan het eind van de rit kom je aan in Golden, een charmant stadje aan de Kicking Horse River.
- Hoteltip: Canyon Ridge Lodge – Prachtig gelegen op een heuvel met uitzicht op Golden. Je kunt na een dagje in Golden of Yoho National Park heerlijk relaxen in de grote tuin met jacuzzi.
- Camping: Golden Municipal Campground & RV Park – Handig gelegen in het stadje, zowel plek voor tentkampeerders als campers.
- Extra tip: Zelf sliep ik in Dreamcatcher hostel en dat is voor (solo)reizigers met een wat kleiner budget echt een aanrader. Je kunt een bed boeken in een van de slaapzalen (maximaal 6 bedden), maar er zijn ook privékamers. Je kunt gebruik maken van een grote woonkamer/keuken.
Dag 5: Golden
Golden is een geweldige plek om even bij te komen van de afgelopen (rij)dagen. Het is een knus stadje en lekker overzichtelijk. In het kleine Downtown aan de noordzijde van de rivier vind je tal van leuke restaurants, cafés en zelfs een brouwerij.
Wandelen kan hier ook, er zijn mooie routes uitgezet langs de blauwgroene rivier. Ben je juist op zoek naar iets actiefs en heb je zin in een adrenalinekick? Boek een raftingtour voor een spectaculaire tocht over de rivier of klim naar grote hoogte op de Golden Skybridge.
Tot slot is het een aanrader om de Wapta Falls Trail te lopen (circa 30 minuten rijden van Golden), je komt dan uit bij een schitterende waterval in Yoho National Park. Wauw!
Zoals je ziet, hoef je je niet te vervelen in Golden!
Dag 6: Via Kootenay National Park naar Banff
- Reistijd: 2 uur en 40 minuten
- Afstand: 240 kilometer
Je kunt twee verschillende routes nemen naar Banff. De korte route (1,5 uur) gaat via Yoho National Park, de lange (2,5 uur) via Kootenay National Park. Omdat je Yoho op een later moment tijdens de reis ook kunt bezoeken, is het leuk om vandaag de langere route te rijden.
Vanaf Golden volg je Highway 95 naar het zuiden, tot je uitkomt Radium Hot Springs. Hier kun je eventueel het bezoekerscentrum bezoeken voor je highway 93 naar het oosten neemt. Je rijdt vrijwel meteen Kootenay National Park in. Kijk goed uit voor wildlife, tijdens mijn rit hier liepen er bijvoorbeeld behoorlijk wat berggeiten over de weg.
Er zijn diverse leuke plekken om te stoppen:
- Olive Lake – Een prachtig bergmeer
- Numa Falls – Een waterval bijna naast de weg. Je kunt hier ook (een stuk van) de Numa Creek Trail lopen.
- Paint Pots – Een korte wandeling naar kleurrijke poelen
- Marble Canyon – Een korte wandeling door een canyon die door een gletsjer en ijswater is uitgesleten.
Aan het eind rijd je van British Columbia de provincie Alberta in en sla je rechtsaf naar Banff.
- Hoteltip: Peaks Hotel and Suites (3⭐) – Fijn hotel op een mooie locatie in het centrum van Banff. De kamers zijn stuk voor stuk erg ruim.
- Camping: Marble Canyon Campground – Mooie rustige camping in Kootenay National Park, tegenover de indrukwekkende Marble Canyon.
Dag 7: Banff
Banff is een toeristisch stadje op een prachtige locatie. Overal waar je kijkt zie je hoge bergtoppen en dwars door het stadje loopt een mooie Bow River. Je kunt hier fijn shoppen, genieten van al het lekkers in de cafés en restaurants of een wandeling maken naar de Bow Falls.
Met de Banff Gondola reis je naar de top van Sulpher Mountain, vanaf hier heb je een schitterend uitzicht op het stadje en de prachtige natuur. Lekker relaxen kan in de Banff Upper Hot Springs, maar je kunt er ook voor kiezen om het leuke nabijgelegen stadje Canmore te bezoeken.
Dag 8: Via de Bow Valley Parkway naar Lake Louise
- Reistijd: 1 uur
- Afstand: 60 kilometer
Het is maar een korte rit vandaag en je blijft nog een paar nachten in Banff National Park. Maar wat voor een rit! Vanaf Banff rijd je namelijk niet via de snelweg (Trans-Canada-Highway) naar Lake Louise, maar via de Bow Valley Parkway. Deze weg staat niet alleen bekend om de vele wilde dieren die je hier kunt spotten, maar ook vanwege diverse mooie bezienswaardigheden, zoals:
- Johnston Canyon: een schitterende canyon met meerdere watervallen. Als je een goede conditie hebt, is het ook een aanrader om door te lopen naar Ink Pots.
- Silverton Falls: te zien vanaf de Rockbound Lake Trail.
- Diverse uitzichtpunten; Backswamp Viewpoint, Hillsdale Meadow Viewpoint, Castle Cliff Viewpoint en Morant’s Curve.
Let op: soms zijn delen van de Bow Valley Parkway gesloten. Dit wordt duidelijk aangegeven op borden langs de weg.
Je bestemming is Lake Louise. Een toeristisch stadje (campings, hotels, restaurants, benzinestation, etc.) vlakbij een van de mooiste meren in Canada.
- Hoteltip: Fairmont Château Lake Louise (5⭐) – Een van de meest iconische hotels in Canada, pal aan het ijsblauwe Lake Louise. Het is prijzig, maar ook over de top luxe. Het is echt een traktatie om hier te overnachten.
- Camping: Lake Louise Campground – Mooi centraal gelegen en een perfecte uitvalsbasis om zowel Banff als Yoho National Park te ontdekken. Zelf sliep ik hier maar liefst 4 nachten. De camping bestaat uit twee delen, een soft sided voor tenten en vouwwagens (hier staat een groot hek omheen om dieren buiten te houden) en een hard sided voor campers. Reserveer op tijd via de officiële website, de camping is vrijwel altijd volgeboekt.
Dag 9 & 10: Lake Louise en omgeving
Je hebt twee volle dagen in Lake Louise en er is genoeg te zien en te doen.
Lake Louise & Lake Moraine
Laten we beginnen met de schitterende meren: Lake Louise en Lake Moraine. De beste manier om beide meren te bereiken is met een shuttlebus, die je via deze pagina kunt boeken. Reserveer zodra het kan, want hij is in no time uitverkocht. Daarnaast kun je alleen Lake Louise per auto bereiken, maar de ze parkeerplaats staat vaak helemaal vol.
Beide meren hebben een spectaculaire kleur en zijn prachtig gelegen in de bergen. Ook kun je verschillende mooie wandelingen doen, zoals de Little Beehive en Lake Agnes hike bij Lake Louise of de Consolation Lakes trail bij Lake Moraine.
Yoho National Park
Lake Louise is ook een geweldige uitvalsbasis voor een bezoek aan Yoho National Park. Dit is – mijn inziens – net zo mooi als Banff, maar dan veel rustiger. Plekken die je hier kunt bezoeken zijn:
- Emerald Lake: Een schitterend bergmeer. Je kunt hier een mooie wandeling van zo’n 5 kilometer om het meer maken. Tip: kom voor half 10 ‘s ochtends, dan is er nog ruimte op of vlakbij de parkeerplaats.
- Natural Bridge: Een natuurlijke stenen brug met een waterval.
- Takakkaw watervallen: Een van de hoogste watervallen in Canada, erg indrukwekkend. Je kunt hier ook wandelingen maken naar een paar andere watervallen door de rivier richting het noorden te volgen.
- Lake O’Hara: Een van de mooiste meren in de Canadese Rockies, te bereiken met een (extreem populaire) shuttlebus. Check deze pagina voor meer informatie.
Let op: de Takakkaw watervallen zijn bereikbaar via de smalle Yoho Valley Road. Je kunt hier alleen met personenauto’s of kleine campers overheen rijden in verband met een erg scherpe bocht.
Dag 11: Via de Icefields Parkway naar Jasper
- Reistijd: 2 uur en 50 minuten (zonder stops)
- Afstand: 235 kilometer
Heb je al genoeg van de natuur? Nee toch? Gelukkig maar, want er volgt nog meer moois. De Icefields Parkway is een van de mooiste wegen ter wereld en je wilt hier zo lang mogelijk over doen. Maak vooraf alvast een keuze in de plekken waar je in ieder geval wilt stoppen, want er is onwijs veel te zien. Dit zijn een paar van de hoogtepunten langs de Icefields Parkway:
- De schitterende bergmeren waarvan het turquiose Peyto Lake ongetwijfeld de bekendste is. Andere aanraders zijn Bow Lake en Waterfowl Lake.
- Mistaya Canyon: via een korte trail wandel je naar een brug die over een canyon loopt. Erg mooi om te zien!
- Columbia Icefield is het hoogste punt van de Icefield Parkway en je kunt hier meegaan met een tour om op de gletsjer te wandelen. Zijn de tours volgeboekt of heb je geen zin om daar geld aan uit te geven? Dan kun je ook de korte wandeling naar het begin van de Athabasca Glacier maken. Je komt er niet helemaal bij, maar je krijgt wel een goed idee van de omvang (en hoeveel groter hij vroeger was).
- Sunwapta Falls: een prachtige waterval naast een parkeerplaats. Dit is ook een leuke plek om even te picknicken.
- Athabasca Falls: een van de meest indrukwekkende watervallen in Jasper National Park. Langs de paden staan informatieborden waardoor je meer leert over de verandering van het landschap door het water.
- Valley of the Five Lakes Trail: deze relatief makkelijke wandeling (4,5 kilometer) leidt je langs verschillende kleine bergmeren. Erg mooi!
Tip: De Icefields Parkway is een snelweg, maar rijd niet te hard en houd afstand van de andere weggebruikers. Er loopt namelijk regelmatig wildlife op de weg. Zelf moest ik een paar keer hard op de rem voor een eland en een aantal elk.
- Hoteltip: The Crimson Jasper (3⭐) – Mooi gelegen in het centrum van Jasper. Het heeft een klein zwembad en een fitnesscentrum.
- Camping: Whistlers Campground – De grootste camping van Jasper, maar door de ruime opzet voelt het niet heel druk. Nieuw en mooi sanitair.
Op moment van schrijven zijn veel accommodaties in Jasper gesloten in verband met de bosbranden en de opvang van bewoners. Daarom kan het zijn dat deze accommodaties niet beschikbaar zijn. Mogelijk is er in de loop van 2025 weer beschikbaarheid.
Dag 12: Jasper National Park
Jasper National Park is in de zomer van 2024 (zo’n vier weken na mijn bezoek aan het park) getroffen door een grote bosbrand, hierdoor zijn sommige bezienswaardigheden (nog) niet toegankelijk. Bovendien ziet het er ongetwijfeld anders uit dan op de foto’s die ik heb gemaakt. Check de officiële website om te zien wat er op dit moment geopend en gesloten is.
Jasper National Park is ruiger én groter dan Banff National Park, er is dan ook veel te ontdekken. Rondom het stadje zijn diverse wandelpaden die je naar de mooiste natuurgebieden brengen, zoals Old Fort Point aan de oostzijde en Pyramid Lake aan de noordkant.
Ik heb er echter voor gekozen om de Maligne Lake Road uit te rijden. Je komt hier uit bij Maligne Lake, een van de mooiste meren in de Canadese Rockies. Je kunt hier een boottocht maken over het meer, of lekker gaan wandelen.
Op de terugweg is het echt een aanrader om even te stoppen bij Medicine Lake en Maligne Canyon. Kijk ook goed voor wildlife, want de kans is heel groot dat je hier dieren ziet. Tijdens mijn rit zag ik maar liefst drie beren, een eland en herten.
Dag 13: Via Mount Robson naar Wells Grey Provincial Park
- Reistijd: 4 uur en 30 minuten (45 minuten minder als je stopt in Clearwater)
- Afstand: 385 kilometer
Een lange rit vandaag, je verlaat de Canadese Rockies en gaat terug naar British Columbia. Hierdoor is je dag 1 uur langer. Er zijn onderweg verschillende plekken waar je kunt stoppen, maar ik zou aanraden om je te focussen op Mount Robson Provincial Park.
Mount Robson is de hoogste en een van de meest opvallende bergen in de Canadese Rockies en echt een plaatje om te zien. Hij is maar liefst 3954 meter hoog en je hebt het beste uitzicht op de berg bij het Mount Robson Visitor Centre (al is hij regelmatig gehuld in de wolken). Je kunt hier ook meer informatie krijgen over het park en mooie wandelroutes.
De wandelingen die ik in ieder geval aan kan raden zijn die naar de Overlander Falls (een korte makkelijke wandeling naar een waterval) en naar Kinney Lake (een makkelijke wandeling van circa 5 kilometer naar een schitterend bergmeer).
Daarna is het nog een paar uur rijden naar Clearwater, een dorpje bij de ingang van Wells Gray Provincial Park.
- Hoteltip: Blue Grouse Country Inn B&B (4⭐): Deze B&B ligt op een mooie locatie in het park, niet ver van de Moul Falls. Soms zie je herten en beren door de tuin wandelen.
- Camping: Falls Creek Campground/Clearwater Lake Campground: Deze twee campings liggen naast elkaar aan het eind van de weg vanaf Clearwater, midden in het park. Zelf sliep ik op de eerste. Ze zijn vrij primitief, maar de plekken zijn ruim en je hebt veel privacy. Er zijn pit toilets en waterkranen.
Tip! Ga je een roadtrip maken in West-Canada en ben je op zoek naar een handig roadbook of persoonlijke reisgids om mee te nemen tijdens je reis? Neem dan een kijkje in de Op reis met Co Shop! In deze webshop vind je een compleet West-Canada roadbook, maar je kunt ook losse bouwstenen kopen. Hiermee kun je zelf je eigen reisgids samenstellen!
Dag 14: Wells Gray Provincial Park
Hou je van watervallen? Dan ga je Wells Gray Provincial Park ongetwijfeld heel gaaf vinden. Begin je dag met een bezoekje aan het bezoekerscentrum, daar kun je tips krijgen voor de mooiste bezienswaardigheden én handige kaarten van het park met wandelroutes.
Daarna is het tijd om de 65 kilometer lange weg naar Clearwater Lake af te rijden (het eerste deel is asfalt, daarna is het een goed te berijden onverharde weg) en te stoppen bij de ene na de andere mooie waterval. Een paar plekken die je niet mag overslaan:
- Helmcken Falls: een van de hoogste watervallen in Canada
- Spahats Creek Falls: komt prachtig uit in een canyon
- Moul Falls: als het niet te glad is, kun je achter deze waterval langs lopen
- West Lake Loop Trail: een van de mooiste wandelroutes in het park, door het bos langs een aantal watervallen, stroomversnellingen en een meertje.
Neem wel muggenspray mee, want die vinden dit ook een heerlijke plek.
Dag 15: Een mooie rit naar Lilloeet
- Reistijd: 3 uur en 15 minuten
- Afstand: 300 kilometer
Je zou in theorie in een keer door kunnen rijden naar Whistler (bijna 5,5 uur vanaf Clearwater), maar zelf vond ik dat te lang en daarom besloot ik een extra stop in te lassen in Lilloeet. Een goede keus, want er is onderweg genoeg te zien! Zo kom je in Little Fort langs een van de leukste diners in Canada: de High Five Diner.
Perfect voor een ontbijtje! Vanaf hier heb je de keuze uit twee verschillende routes: bovenlangs via de 24 naar 93 Mile House of onderlangs via Kamloops. Mijn oorspronkelijke plan was om bovenlangs te gaan en regelmatig te stoppen bij de meren voor een wandeling (ik wilde o.a. de Bridge Lake Ice Caves Trail graag lopen), maar wegens het weer (stortregen) koos ik voor de route onderlangs.
Met slecht weer kun je namelijk prima even rondkijken in de stad en lekker gaan shoppen. Ik ben goed geslaagd! De route van Kamloops naar Lilloeet is ook nog eens erg mooi, met veel leuke plekken om te stoppen. Kamloops Lake View Point is een leuke plek voor een pauze, met een prachtig uitzicht over het meer.
Daarna is ook Highway 99 (die je met beide routes rijdt) echt een plaatje om overheen te rijden met aan weerszijden hoge bergen. Een leuke stop is Marble Canyon, een kampeer/recreatiesite waar je een duik kunt nemen in een mooi meer. Daarna volgen er nog een paar mooie uitzichtpunten zoals het Railroad Tunnel Viewpoint en eentje bij het bord van Lilloeet.
Het zal je wellicht opvallen dat het in Lilloeet een stuk warmer is dan op de andere plekken waar je tot nu toe bent geweest. Door de beschermde ligging tussen de bergen is dit een van de warmste plekken in British Columbia.
- Hoteltip: Reynolds Hotel (3⭐) – Leuk lokaal hotel op een handige locatie in de hoofdstraat van Lilloeet.
- Camping: Cayoosh Creek Campground – Aan de weg en aan de rivier. Vrij open, maar genoeg ruimte voor zowel campers als tenten.
- Extra tip: Ik sliep in Lilloeet in een kamer bij Dorry, een Nederlandse vrouw (via Airbnb geboekt). Een fijne, rustige plek met allemaal handige dingen (o.a. borden, bestek, magnetron en wat boeken). Mocht je hier ook slapen, neem dan vooral wat stroopwafels mee, dat vindt ze heel leuk!
Dag 16: Via schilderachtige bergwegen naar Whistler
- Reistijd: 2 uur en 5 minuten
- Afstand: 130 kilometer
Vandaag is deel twee van de rit naar Whistler, een lekker korte, zodat je wat extra tijd hebt in het skioord. Maar voor je er bent kun je nog even genieten van mooie uitzichten langs de kronkelende highway 99. Hier zijn ook weer diverse uitzichtpunten waar je kunt stoppen, zoals bij Seton en Duffy Lake.
Voor natuurliefhebbers is het een must om bij Joffre Lakes Park te stoppen. Hier kun je een wandeling maken naar een paar mooie bergmeren. Wegens de grote populariteit van deze plek heb je wel een permit nodig.
Nog makkelijker is een bezoek aan Nairn Falls Provincial Park. Via een kort bospad langs een snelstromende rivier kom je bij een mooie waterval uit.
Daarna is het nog maar een kort stukje naar Whistler, waar je de komende twee dagen verblijft.
- Hoteltip: Summit Lodge Boutique Hotel by Paradox (4⭐) – Een van de mooiste hotels in Whistler. De locatie (achter het Olympic Plaza) is top en de ruime kamers zijn erg mooi ingericht. Er zit zelfs een open haard in iedere kamer. Heel knus!
- Camping: Riverside | A Parkbridge Camping & RV Resort – Mooi gelegen tussen Green Lake en Whistler. Zowel plek voor campers als tentkampeerders.
- Extra tip: Whistler Lodge Hostel – De perfecte accommodatie voor reizigers met een wat kleiner budget (Whistler is nogal prijzig namelijk). Het ligt niet in Whistler zelf, maar wel vlakbij; in Whistler Creek. Het hostel heeft fijne slaapverblijven (mooi afgescheiden door middel van muurtjes en gordijnen), een grote gezamenlijke woonkamer en keuken.
Dag 17: Whistler
Het stadje Whistler staat vooral bekend als wintersportbestemming, maar ook in de zomer kun je je hier goed vermaken. Verken het stadje zelf, het centrum is grotendeels autovrij en er zijn veel leuke restaurants en (souvenir)winkels te ontdekken. Op het Olympic Plaza worden regelmatig leuke evenementen georganiseerd.
Als je liever de natuur opzoekt, zit je ook goed in Whistler. Maak een ritje met iconische Peak 2 Peak Gondola voor een fantastisch uitzicht op Whistler en de omliggende bergen. Daarnaast kun je lekker ontspannen bij Lost Lake, de gekleurde wagons van een ontspoorde trein in de jaren 50 bij Whistler Train Wreck bekijken of lekker wandelen in Brandywine Falls Provincial Park. Er is genoeg te zien en te doen.
Dag 18: Van Whistler naar Vancouver
- Reistijd: 1 uur en 50 minuten
- Afstand: 135 kilometer
De rit van Whistler naar Vancouver is niet zo lang, maar het kan behoorlijk druk zijn in de stad, waardoor je waarschijnlijk langer onderweg bent dan je denkt. De rit naar Vancouver is ontzettend mooi, met uitzicht op de Strait of Georgia en de eilanden.
Er zijn verschillende uitzichtpunten en ook meerder provincial parks waar je even kunt stoppen. Dit zijn o.a. Alice Lake Provincial Park, Stawamus Chief Provincial Park en Shannon Falls Provincial Park.
Als je het niet fijn vindt om te veel in een stad rond te rijden, dan kun je vandaag al je huurauto inleveren op de luchthaven van Vancouver. Het openbaar vervoer in de stad is namelijk erg goed geregeld en vrij goedkoop.
- Hoteltip: L’Hermitage Hotel (4⭐) – Een van de mooiste hotels in de stad en het ligt ook nog eens midden in het centrum. Er is een zwembad en een hot tub en de kamers zijn modern en stijlvol ingericht.
- Camping: Er zijn geen kampeerplaatsen in de stad, mijn advies is dan ook om hier een kamer te boeken. Als je wel wilt kamperen, is het handig om een plekje buiten de stad te zoeken, bijvoorbeeld in een van de provincial parks.
Dag 19 & 20: Vancouver
Op ontdekkingstocht in Vancouver! Zelf vond ik dit echt een fijne stad, een perfecte combinatie van modern en veel groene buitenruimte. Je hoeft je echt niet te vervelen in Vancouver, want er is genoeg te doen. Bezoek bijvoorbeeld:
- Stanley Park: een gigantisch stadspark op een schiereiland.
- Vancouver Sea Wall: een lang wandel- en fietspad langs de kustlijn.
- Capilano Suspension Bridge: een indrukwekkende hangbrug over een ravijn.
- Granville Island: een voormalig fabrieksterrein omgetoverd tot cultureel en gastronomisch centrum.
- Queen Elizabeth Park: mooi groen park met uitzicht op de skyline van Downtown Vancouver.
- Whale watching: ga mee met een boottour om o.a. walvissen en orka’s te spotten.
En dan is er nog veel meer te zien! Lees voor meer tips ook het artikel De 20 leukste Vancouver bezienswaardigheden.
Dag 21: Terug naar huis…
Na drie weken Canada is het (helaas) weer tijd om huiswaarts te keren. Geniet van je laatste uurtjes in Vancouver en reis terug met een rugzak vol mooie herinneringen.
Kaart rondreis West-Canada
Hoe ziet deze rondreis er uit? Dit is een kaart met de route.
Dit is een afbeelding, klik hier om in te zoomen.
Aanpassingen aan de route
Heb je meer tijd voor West-Canada of ben je een snelle reiziger? Je kunt er voor kiezen om langer te blijven op een plek of juist meer plekken toe te voegen. Dit zijn fijne aanvullingen voor je rondreis in West-Canada.
- Besteed meer tijd in de nationale parken. Met deze route heb je tijd om de meeste highlights te zien en een aantal korte wandelingen te maken, maar als je de parken nog beter wilt leren kennen is het handig om overal 1 of meerdere dagen toe te voegen. Dan heb je ook tijd voor langere hikes.
- Bezoek Kelowna. In plaats van Kamloops, kun je op de tweede dag ook richting Kelowna rijden. Dit is mooi gelegen aan Okanagan Lake en hier vind je veel wijngaarden.
- Ontdek Vancouver Island. Ten westen van Vancouver ligt het grote Vancouver Island en ook dit is een plek vol natuurschoon en leuke stadjes. Het is een geweldige plek om wildlife te spotten (er zijn veel whale watching tours en beren). Het is verstandig om minimaal een volle week uit te trekken voor Vancouver Island, het is behoorlijk groot.
En dan zijn er nog tal van andere mooie plekken te bezoeken in Canada. Bedenk wel dat je tijd (waarschijnlijk) zeer beperkt is en dat je nooit alles kunt zien in een reis. Bedenk voor jezelf wat de hoogtepunten zijn voor nu en welke plekken je graag tijdens een volgende reis wilt zien.
Huurauto vs. camper
Je kunt deze route zowel met de auto of met de camper afleggen. Beide vervoersmiddelen hebben hun voor- en nadelen.
Huurauto
- Vaak goedkoper dan een camper.
- Je bent flexibeler, kunt op meer plekken komen en het is makkelijker om te parkeren.
- Minder benzinekosten.
- Geschikt als je (met tent) gaat kamperen of liever in hotels slaapt.
Camper
- Niet goedkoop om te huren, maar je kunt er op sommige plekken wel goed mee wildkamperen, waardoor overnachtingen goedkoper kunnen uitvallen. Let op: wildkamperen mag meestal niet in de nationale parken. Kijk op iOverlander voor tips.
- Je hebt alles op een plek, je hoeft niet steeds je koffer in- en uit te pakken.
- Je hebt een keuken bij je, zodat je altijd zelf kunt koken als je geen zin hebt om uit eten te gaan.
Aan jou de keus!
Het is helemaal aan jou waar jouw voorkeur naar uitgaat. Het is in ieder geval verstandig om je huurauto of camper tijdig te reserveren, dat is vaak het voordeligst. Als je ervoor zorgt dat je hem gratis kunt annuleren, kun je altijd omboeken als je een betere prijs ziet.
Handige websites om de prijzen voor auto- en camperhuur te vergelijken:
- AutoEurope: hier heb ik zelf mijn huurauto voor Canada geboekt, vaak een erg scherpe prijs en je kunt voor een meerprijs het eigen risico afkopen.
- Sunny Cars: fijne Nederlandse partij voor een all inclusive huurprijs. Je hoeft je hier totaal geen zorgen te maken over extra verzekeringen.
- Travelhome: een van de beste aanbieders voor camperhuur in West-Canada.
Extra tips voor je reis in West-Canada
Wat is verder handig om te weten als je naar West-Canada gaat? Een paar extra tips voor je rondreis.
- De beste reistijd voor een rondreis door West-Canada is van juni tot september, dan heb je de grootste kans op mooi weer en zijn de (meeste) wegen geopend die in de winter afgesloten zijn in verband met sneeuw.
- Boek accommodaties en campings van tevoren, vooral als je in het hoogseizoen gaat. Campings in de nationale parken en bijzondere accommodaties zijn bijvoorbeeld heel snel volgeboekt.
- Neem voldoende tijd voor outdooractiviteiten en wandelingen in de nationale parken.
- Vergeet niet warme kleding en regenkleding mee te nemen, aangezien het weer in de bergen snel kan veranderen. Laagjes is het codewoord.
- Boek tickets voor belangrijke bezienswaardigheden zodra het kan, deze zijn namelijk snel uitverkocht. Voorbeelden zijn bijvoorbeeld de shuttlebussen naar Lake Moraine en Lake O’Hara of de permits voor Joffre Lakes.
- Hou rekening met bosbranden. Helaas kan er altijd iets gebeuren tijdens je reis en het is daarom verstandig om flexibel te zijn. Met name in de zomermaanden komen bosbranden vaak voor in de nationale parken en kunnen je reisplannen daardoor flink verstoren. Check daarom altijd de laatste updates via de officiële kanalen en probeer je reis aan te passen zodat je hulpdiensten niet in de weg loopt.
- Er leven veel beren in dit deel van Canada, dus de kans is aanwezig dat je er een of meer gaat zien (waarschijnlijk vanuit de auto). Hou altijd afstand (100 meter of meer) en geef ze onder geen beding eten.
- Leave no trace. Wat je meeneemt de natuur in, neem je ook weer mee naar je auto of hotel. En nee, (gebruikte) zakdoekjes laat je ook niet achter, net zoals fruitschillen of een klokhuis van een appel. Dit trekt (wilde) dieren aan en je wilt niet dat mensen die hier na jou komen worden lastig gevallen door de dieren. Sterker nog, de dieren kunnen zelfs afgemaakt worden als ze te dichtbij mensen komen. Neem dus ook altijd een klein zakje mee voor je afval.
Vergeet niet om tijdens je reis volop te genieten van de schoonheid en rust die West-Canada te bieden heeft. Laat de drukte van het dagelijks leven achter je en laad jezelf op in de overweldigende natuur. Een rondreis door West-Canada is een ervaring die je nooit zult vergeten en die je zal inspireren om meer van de wereld te ontdekken.
Boek je reis naar West-Canada
En, wil je al deze prachtige plekken bezoeken tijdens een rondreis in het westen van Canada? Boek dan nu je reis!
✈️ Vliegtickets – KLM vliegt dagelijks rechtstreeks van Amsterdam naar Vancouver. Handig en het is een fijne luchtvaartmaatschappij. Tickets boek ik het liefst via de website van KLM.
🛏️ Accommodaties – Bij iedere bestemming van deze roadtrip heb ik een tip voor overnachten gezet. Als je zelf nog even rond wilt kijken is Booking.com altijd handig voor hotels, appartementen of hostels. Daarnaast kun je campings het beste reserveren via de websites van de nationale of provinciale parken, bijvoorbeeld Parks Canada. Je moet wel op tijd boeken om een plekje te bemachtigen.
📱E-sim – Als soloreiziger is het extra handig om goed bereikbaar te blijven. Tijdens mijn reis in Canada gebruik ik een e-sim van Airalo, hiermee kon ik gewoon online blijven. Handig voor navigatie, maar ook gemakkelijk om familie en vrienden op de hoogte te houden van mijn avonturen.
💳 Creditcard – Voor een rondreis in Canada is het erg handig om een creditcard te hebben, daarmee kun je vrijwel overal betalen. Mastercard, Visa en American Express worden veel geaccepteerd.
🐋 Tours & activiteiten – Er zijn in Canada veel leuke activiteiten te doen, denk bijvoorbeeld aan een boottocht om walvissen te spotten of zipline. Kijk op Get Your Guide voor het aanbod.
Lees meer over West-Canada
Dit waren al mijn tips voor een onvergetelijke rondreis West-Canada. Wil je nog meer over deze mooie regio lezen? Ter inspiratie voor de route en en mooie plekken om te bezoeken zijn dit handige reisgidsen:
Lannoo’s autoboek West-Canada on the road
Daarnaast kun je op deze website ook meer tips vinden voor een vakantie in Canada. Lees ook deze artikelen:
- Kosten rondreis Canada: zoveel was ik kwijt voor 3 weken
- De 15 mooiste plekken in Canada | Bucket list
- Grensovergang Canada Amerika met de huurauto: mijn ervaring & tips
En schrijf je in voor de nieuwsbrief voor meer leuke reistips, inspiratie en mooie reisverhalen.
Hoi, en wat leuk dat je deze disclaimer leest! Zoals je misschien begrijpt kost het onderhouden van een website geld. Daarom zou ik het fijn vinden als je iets koopt of boekt via de links in dit artikel. Zo krijg ik een kleine commissie waarmee ik deze website kan onderhouden. Het kost jou niets extra. Dank je wel! Steun Op reis met Co.
Leave a reply