Hoe is het om kerst in Florida te vieren? Kerst tussen de palmbomen is altijd bijzonder en in Amerika pakken ze flink uit! Tips voor je Florida kerstvakantie.
Hoe is het om kerst in Florida te vieren?
In de winter van 2014 vierde ik twee weken lang kerstvakantie in Florida. Samen met mijn beste vriendin verbleef ik twee weken lang in een villa (met zwembad!) in Orlando en we hadden de tijd van ons leven. Het was elke dag tussen de 20 en de 30 graden, meestal zonnig en overal stonden prachtig versierde kerstbomen. Florida in december is zeker niet verkeerd!
Kerst in Amerika is bijzonder, want de Amerikanen pakken flink uit! Veel tuinen staan vol met felverlichte kunstwerken, kerstbomen kunnen niet groot genoeg en de supermarkten liggen vol met lekkere kersthapjes.
Tijdens mijn kerstvakantie in Florida hield ik reisverslagen bij, die je kunt lezen op deze pagina.
Een foto-impressie van mijn kerstvakantie in Florida
Uiteraard heb ik ontzettend veel foto’s gemaakt tijdens mijn vakantie in Florida in de kerstvakantie. Dit is een kleine impressie (met meteen een aantal tips voor leuke dingen om te doen).
Terug naar de jaren ’50 in Washington Oaks Gardens State Park
We vlogen op Jacksonville en moesten daardoor nog een stukje rijden naar Orlando. We reden langs de kust en maakten een stop bij het mooie Washington Oaks Gardens State Park. Daar troffen we dit mooi ingerichte huisje. We waren meteen in de kerstsferen!
Jingle Ball in Tampa
Tijdens een van onze eerste dagen bezochten we het Jingle Ball in de Amalie Arena in Tampa. Een Jingle Ball een concert georganiseerd door een radiostation en er treden veel bekende artiesten op. Wij zagen o.a. Shawn Mendes, Calvin Harris, Pharrell Williams en Fall Out Boy. Een superleuke avond en het is ontzettend tof om eens in zo’n arena rond te lopen.
Verlichte voortuinen
We verblijven in een leuke wijk waar vrijwel iedere voortuin volstaat met lichtjes. Erg leuk om te zien!
Schaatsen & sneeuw in Celebration
Een van de leukste plekken om te bezoeken in de kerstperiode is het stadje Celebration. Hier kun je schaatsen en er is elke avond sneeuw!
Macy’s parade in Universal
In Universal vind er elke avond een grote parade plaats met deze gigantische opblaasfiguren. Heel gaaf om te zien!
Oud & nieuw bij het zwembad
Omdat we een villa met zwembad hebben, vieren we oud & nieuw in en bij het zwembad. We kijken op televisie de jaarwisseling op Times Square (met de bekende ball drop) en duiken daarna het zwembad in met roze champagne. Nieuwjaarsdag is het prachtig weer (25 graden!) dus de nieuwjaarsduik is een makkie.
Een paar tips voor je Florida kerstvakantie
Lijkt het je gaaf om kerstvakantie in Florida te vieren? Dit zijn een paar tips om je kerst in Florida nog leuker (en makkelijker) te maken:
- Het is behoorlijk druk in Florida tijdens de kerstvakantie, vooral de dagen tussen kerst en nieuwsjaarsdag. Wil je de pretparken bezoeken? Zorg er dan voor dat je zo vroeg mogelijk gaat (wij vertrokken altijd tussen 8 en 9 uur, als we later vertrokken stonden we steevast in de file). Voor meer rust, zou ik voor kerst die kant op gaan of net na nieuwjaarsdag.
- Hoewel het bijna altijd warm is in Florida, kan het in deze periode ook best fris zijn. Zorg er dus altijd voor dat je een jasje of een warm vest bij je hebt.
- Ga je graag uit eten met kerst? Niet alle restaurants zijn open tijdens kerstavond of eerste kerstdag. Je doet er dan ook goed aan om een tafeltje te reserveren.
- Omdat de kerstperiode volop hoogseizoen is in Florida, is het verstandig om je vakantie zo snel mogelijk te boeken.
Boek je kerstvakantie Florida
Wil je graag kerst in Florida vieren? Vroeg boeken loont! Deze websites kunnen je daarbij helpen:
- Check Skyscanner of Momondo voor het vinden van de goedkoopste vliegtickets.
- Om de goedkoopste huurauto te vinden is het een kwestie van veel vergelijken. Zelf gebruik ik meestal AutoEurope of Sunny Cars.
- Overnachtingen boek je het makkelijkst via Booking.com (hotels, hostels, appartementen) of VRBO (voor bijzondere accomodaties).
- Vergeet je reisverzekering niet! Die van FBTO heeft bijvoorbeeld goede voorwaarden.
- Het hebben van een creditcard is een must tijdens een reis in Amerika. Via ICS cards heb je regelmatig goede deals voor VISA en Mastercard. Zelf heb ik een Flying Blue American Express. Zo verzamel ik meteen Flying Blue Miles (die ik in kan wisselen voor gratis vluchten) en bij de Gold card is ook een goede reisverzekering inbegrepen. Als je je aanmeldt via deze link krijg je een hele mooie welkomstbonus!
- Via Get Your Guide kun je leuke tours en rondleidingen boeken.
- De beste deals voor pretparktickets vind je via Attraction Tickets. Ik heb hier zelf goede ervaringen mee, ze hebben ook vaak leuke combinatietickets.
- Vind je het niet fijn om alles te boeken? Er zijn diverse reisbureaus waar je terecht kunt voor een heerlijke vakantie in Florida. Dit zijn o.a.:
- TUI – vliegticket & accommodatie.
- Tenzing Travel – geweldige autorondreis in Florida.
- Travelhome – maak een rondreis met de camper in Florida.
- Riksja Travel – mooie rondreizen die ook geschikt zijn voor kinderen.
Meer tips voor een vakantie in Florida
Wil je graag nog wat meer lezen over een vakantie in Florida? Dit zijn fijne reisgidsen om te hebben:
Capitool Reisgids Florida | Rijk geïllustreerde reisgids die alles biedt voor een geslaagde reis
Daarnaast kun je op deze website ook veel informatie vinden over een reis naar Florida. Lees bijvoorbeeld ook deze artikelen:
- Roadtrip Florida: de ultieme route voor 2 weken
- Tips voor je rondreis in Florida | de ultieme gids voor je vakantie
- Orlando vakantie: tips & leuke dingen om te doen
Daarnaast deel ik in mijn tweewekelijkse nieuwsbrief ook regelmatig leuke reisverhalen, goede reisaanbiedingen en tips voor de mooiste bestemmingen. Schrijf je in.
Dit artikel verscheen voor het eerst in december 2016. Laatste update: november 2021.
Hoi, en wat leuk dat je deze disclaimer leest! Zoals je misschien begrijpt is het onderhouden van een website zoals deze niet gratis. Daarom zou ik het fijn vinden als je iets koopt of boekt via de links in dit artikel. Het kost jou helemaal niets extra en ik krijg een kleine commissie. Dank je wel! Klik hier voor meer informatie.
Valt het er mee met de drukte?
Tussen kerst en oud & nieuw is het erg druk. Maar als je weet wat de ‘spitstijden’ zijn, dan kun je die aardig ontwijken (niet tussen 9 en 11 of 5 en 7 ergens naar toe willen rijden). Het is wel heel mooi aangekleed allemaal.
Haha leuk om te zien! Vooral de grote gelijkenissen met hoe kerst in Colombia wordt aangepakt. Blijk baar is ook dit overgewaaid uit de VS :) Hier is het wel nog iets kitscheriger denk ik. Soms doen mijn ogen er pijn van haha
Haha, dat geloof ik graag! Ben ook eens in Costa Rica geweest met kerst en daar is het ook al zo kitscherig. Wel heel leuk om te zien :)
Het lijkt me zo bizar om kerst te vieren met warm weer! Sowieso staat kerst in de USA nog op mijn lijstje, het liefst in New York :)
Ja, kerst in New York lijkt me ook ontzettend gaaf!
Ohhh kerst in Florida lijkt mij zo leuk! Ik was 3 jaar terug met kerst in Dubai, ook best bizar om mee te maken. Die weten ook wel echt flink uit te pakken!
Dat lijkt me ook heel bijzonder inderdaad! Dubai staat trouwens ook nog hoog op mijn bucket list, de moeite waard?